Aktualności

Rzetelna Firma

19.03.2018
Informujemy, że Techko Sp. z o.o. posiada certyfikat Rzetelna Firma. Patronem programu jest Krajowy Rejestr Długów BIG SA. [gallery link="file" columns="1" size="medium" ids="400"]
więcej

ISO 9001:2015/AQAP 2110:2016

12.03.2018

Po raz kolejny możemy pochwalić się zdobyciem certyfikatów potwierdzających, iż system zarządzania jakością w naszej organizacji spełnia wymagania ISO 9001:2015 oraz AQAP 2110:2016 w zakresie kompleksowego projektowania, wykonywania i serwisowania obiektów Data Center, biurowych, zaplecza technicznego oraz świadczenia usługi audytu energetycznego.

[gallery link="none" columns="1" size="medium" ids="395"]
więcej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

09.03.2018
Jak co roku wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a oto wynik 26ego Finału! [gallery link="file" columns="1" size="full" ids="390"]
więcej

Informacja o rozpoczęciu inwestycji budowy zaprojektowanych DC w Jawczycach

06.03.2018

Na działce w Jawczycach zaprojektowaliśmy dla firmy Hector SA trzy budynki o przeznaczeniu Data Center       o powierzchniach IT white space odpowiednio 1000m2, 1000m2, 2600m2 oraz całkowitych mocach 5MW; 5MW; 8,6MW. Zaletami projektu są: doskonała lokalizacja, obecność niezbędnej infrastruktury energetycznej     i światłowodowej oraz zastosowanie efektywnych rozwiązań zapewniających niskie TCO obiektu. Posiadamy kompletny projekt budowlany  wraz z niezbędnymi decyzjami,  łącznie z  decyzją o pozwoleniu na budowę.  Rozmiary działki pozwalają zaprojektować czwarty budynek o powierzchni IT white space 800m2. W  budowanych serwerowniach  będą zlokalizowane zasoby informatyczne potencjalnych klientów, którzy w krótkim czasie będą mogli migrować swoje systemy do  nowoczesnych obiektów Hector Data Center.

    [gallery link="file" columns="1" size="medium" ids="386"]
więcej

Audyt energetyczny

W dniu 10.02.2018 r. firma TECHKO otrzymała referencje za wykonanie audytu energetycznego przedsiębiorstwa, w tym serwerowni o mocy 5MW od Spółki Onet S.A.

W ramach audytu przeprowadziliśmy analizy SPBT i NPV mające na celu określenie opłacalności inwestycji których celem jest  podwyższenie efektywności energetycznej przedsiębiorstwa.

więcej

Techko sponsorem konferencji dotyczącej Data Center organizowanej wraz z Uptime Institute. Konferencja odbędzie się 22 czerwca 2017 r. w hotelu Bristol w Warszawie.

14.06.2017

Rynek Data Center w rozwija się bardzo dynamicznie. Aby wprowadzać, testować i optymalizować najlepsze praktyki Uptime Institute od wielu lat wypracowuje ujednolicone standardy stosowane przez właścicieli i operatorów Centrów Danych na całym świecie. Podczas konferencji poruszone zostaną problemy wyzwań związanych z naszym regionem. Konferencja skierowana jest głównie do właścicieli, operatorów oraz osób planujących budowę własnej serwerowni.

więcej

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

26.01.2017
15 stycznia 2017 r. firma TECHKO wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przekazując środki na zakup urządzeń medycznych do ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej dla seniorów.
więcej

Lotniskowe systemy elektroenergetyczne- instalacja 400Hz

08.11.2016

W wyniku postępowania przetargowego konsorcjum firm:

  • Techko Sp. z o.o.- lider Konsorcjum
  • Business Power Sp. z o.o.
  • ITS Solutions Sp. z o.o.

zostało wybrane do realizacji zadania: "Wykonanie dokumentacji projektowo- wykonawczej wraz z dostawą, montażem i uruchomieniem urządzeń dla instalacji elektrycznej 400Hz oraz wykonaniem  robót budowlanych związanych zakresem z montażem urządzeń i wykonanie instalacji depozytora kluczy".

Realizacja prac projektowych, dostawy i uruchomienie systemów zasilania do statków powietrznych, instalacja depozytora kluczy spełniły wymagania techniczne i funkcjonalne Zamawiającego. Prace zostały wykonane terminowo.

więcej

Koncesja MSWiA- obrót wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym

09.09.2016

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na podstawie art. 6 ust.1 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 22 czerwca 2001r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz.U. z 2012r., poz. 1017, z późn.zm.) udzielił Techko Sp. z o.o. koncesji na wykonanie działalności gospodarczej w zakresie: - obrotu materiałami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym oraz obrotu technologią

więcej

Data Center

27.04.2016

Uzyskaliśmy kolejne prawomocne pozwolenie na budowę obiektu Data Center przeznaczonego pod kolokację.

Powierzchnia serwerowni 980m2. Moc gwarantowana dla urządzeń IT to 2,8 MW i jest wytwarzana przez UPS-y statyczne i dynamiczne.

więcej

Projekt dużej serwerowni

12.04.2016

Właśnie zostało wydane prawomocne pozwolenie na budowę obiektu serwerowni zlokalizowanej w województwie mazowieckim. Nasz zakres odpowiedzialności to projekt  instalacji SN , instalacji elektrycznych nn  oraz kompletu instalacji niskoprądowych.

Powierzchnia całkowita obiektu 15 400m2

Łączna powierzchnia komór serwerowych 3 880m2

Łączna moc dla potrzeb serwerowni to 8MW w każdym torze zasilania

Wszystkie instalacje w serwerowniach zarówno IT jak i klimatyzacja zasilane są poprzez UPS-y dynamiczne o mocy 2MW każdy.

więcej

Obiekt biurowo-serwerowy

17.03.2016

Wykonaliśmy wielobranżowy Projekt budowlany oraz uzyskaliśmy pozwolenie na budowę obiektu biurowo- serwerowego, zlokalizowanego w województwie mazowieckim. Krótka charakterystyka obiektu: -Powierzchnia całkowita 9000m2 -Łączna powierzchnia komór serwerowych 2600m2 -Łączna powierzchnia biurowa 2000m2 -Moc gwarantowana dla urządzeń IT 4680kW Do zasilania urządzeń IT zastosowaliśmy UPS-y dynamiczne w konfiguracji UBTD o mocy całkowitej 2MW i mocy bezprzerwowej 1,4 MW każdy.

więcej

Audit Zintegrowanego Systemu Zarządzania

04.02.2016

W dniu 28.01.2016roku odbył się w naszej firmie audit nadzoru Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Pozytywny wynik auditu potwierdził zgodność naszego systemu zarządzania z normą PN-EN 9001 oraz publikacji AQAP 2110.

więcej

Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego I stopnia

02.02.2016

W dniu 14 stycznia 2016r. otrzymaliśmy Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego I stopnia przyznane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Warszawie. Posiadamy system teleinformatyczny oraz pełną zdolność do zapewnienia ochrony informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „tajne” przed nieuprawnionym ujawnieniem w związku z realizacją umów. Świadectwo to jest ważne do 14 stycznia 2023r.

więcej

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11.01.2016
10 stycznia 2015r. wsparliśmy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przekazując kwotę na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.
więcej

Data Center Grupy ONET.pl S.A.

21.12.2015

Wykonaliśmy wielobranżowy projekt przebudowy pomieszczeń z przeznaczeniem na kolokację oraz kompleksową realizację Data Center o powierzchni ok. 200m2 i mocy IT 300kW. Zakres umowy obejmował prace budowlane wraz z rozbudową systemów: zasilania nn, klimatyzacji precyzyjnej, wentylacji, BMS, SSP, SUG, WDD, SSWiN, SKD w obiekcie Onet Data Center- serwerowni spółki Grupa Onet.pl S.A.. Efektem realizacji naszych prac jest w pełni funkcjonalna, profesjonalna infrastruktura Data Center spełniająca wymagania TIER III.

więcej

Data Center Narodowego Banku Polskiego

Wykonaliśmy wielobranżową dokumentację projektowo- kosztorysową budowy instalacji zasilania powierzchni Data Center w obiekcie Centrali Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, przy ul. Świętokrzyskiej 11/21. W ramach wykonania dokumentacji projektowej opracowaliśmy:
  • Projekt koncepcyjny
  • Projekt budowlany wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę
  • Projekt wykonawczy
  • STWiOR
  • Przedmiary oraz kosztorysy inwestorskie
więcej

Serwerownia Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego

04.12.2015

Wykonaliśmy wielobranżowy projekt budowlany i wykonawczy dla zadania ,, Adaptacja części pomieszczeń garażu w budynku nr 21 na kampusie UKSW przy ulicy Wóycickiego 1/3 na pomieszczenia serwerowni'' oraz uzyskaliśmy ostateczną prawomocną decyzją o pozwoleniu na budowę.

W zakres opracowania wchodziły dwa opracowania : - ,,Projekt przebudowy fragmentu garażu podziemnego na potrzeby serwerowni lokalnej w budynku nr 21 na kampusie UKSW przy ulicy Wóycickiego 1/3'' - ,,Projekt posadowienia fundamentu pod agregat prądotwórczy wraz z linią kablową zasilającą nn dla potrzeb budynku nr 21 ''

Obiekt został zrealizowany na podstawie opracowanych projektów.

więcej

Serwerownia

12.11.2015

Zakończyliśmy realizację zadania dotyczącego opracowania wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji środowiskowej i decyzji o pozwoleniu na budowę serwerowni zlokalizowanej w Warszawie. Powierzchnia komór serwerowych wynosi 1000m2 netto. Moc gwarantowana dla urządzeń IT wynosi 1400kW. Zaprojektowana Infrastruktura techniczna obiektu spełnia wymagania Tier IV według Uptime Institute, ale w zależności od potrzeb użytkowników może być ograniczona do Tier III lub Tier II. Obiekt jest w trakcie realizacji.

więcej

Zmiana adresu biura

01.02.2015
Od dnia 1 lutego 2015 r. zmienił się adres warszawskiego biura firmy TECHKO. Aktualnie biuro mieści się przy ul. Robotniczej 5 w Warszawie.
więcej

Techko partnerem niemieckiej firmy Piller

09.01.2015
Techko zostało partnerem technicznym niemieckiej firmy Piller, specjalizującej się w zasilaczach dynamicznych dużych mocy potocznie zwanych DRUPS oraz zasilaczach dynamicznych i statycznych 400Hz do statków powietrznych.
więcej

PRINCE2

08.09.2014
Techko poszerzyło swoje kwalifikacje o metodykę PRINCE2®, zdobywając wiedzę na temat tego, jak zarządzać i pracować w środowisku projektu, korzystając z najbardziej uznanej na świecie metodyki zarządzania projektami.
więcej

Centrum Przetwarzania Danych w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym

Techko zakończyło realizację zadania dotyczącego opracowania dokumentacji projektowej infrastruktury Data Center dla Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.
więcej

TECHKO partnerem Hitec Power Protection

11.07.2014
W dniu 11 lipca 2014 r. TECHKO Sp z o.o. oficjalnie stało się Certyfikowanym Partnerem firmy Hitec Power Protection BV. Hitec jest światowym liderem w dziedzinie Dynamicznych zasilaczy UPS.
więcej

Projekt Centrum Technicznego Systemu Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu

19.12.2013
W wyniku postępowania przetargowego firma TECHKO została wybrana przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu jako wykonawca Projektu Wstępnego ze studium wykonalności Centrum Technicznego Systemu Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu.
więcej

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny

30.09.2013
We wrześniu 2013 roku firma Techko podpisała umowę z Miastem Białystok dotyczącą opracowania dokumentacji projektowej infrastruktury Data Center w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.
więcej

ACCREDITED TIER DESIGNER

13.09.2013
Otrzymaliśmy certyfikat Accredited Tier Designer - ATD, nadany przez Uptime Institute, tym samym dołączając do wąskiego grona profesjonalnych projektantów Data Center posiadających ten tytuł.
więcej

DATA CENTER

17.05.2013
Techko prowadzi prace nad projektami koncepcyjnymi dwóch obiektów typu DATA CENTER o powierzchniach serwerowych ok. 3000 m2 każda. Obydwa obiekty zlokalizowane na terenie woj. mazowieckiego.
więcej

Uniwersyteckie Centrum Sportowe w Toruniu

20.03.2012
Techko na zlecenie DB Projekt Sp. z o.o. opracowało dokumentację techniczną projektu Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK w Toruniu w zakresie instalacji i sieci elektrycznych, teletechnicznych oraz automatyki.
więcej

Bank Gospodarstwa Krajowego

13.07.2011
Firmy TECHKO oraz DB Projekt utworzyły Konsorcjum wykonawcze na potrzeby realizacji zamówienia Banku Gospodarstwa Krajowego (umowa z dnia 30.12.2010 r.).
więcej

Autostrada A2 Konin – Stryków

05.05.2011
Techko od stycznia 2010 do maja 2011 roku uczestniczyło w dostosowaniu autostrady A2 do standardów autostrady płatnej.
więcej

Almamer Szkoła Wyższa

17.02.2011
W listopadzie 2010 roku została podpisana umowa pomiędzy Techko Sp. z o.o. a Almamer Szkoła Wyższa na wykonanie robót związanych z realizacją inwestycji p.n.: \"Dokonczenie budowy budynku Wyższej Szkoły Ekonomicznej ALMAMER, zlokalizowanego w Warszawie\".
więcej

Audit Zintegrowanego Systemu Zarządzania

01.02.2011
W dniu 31-01-2011 odbył się w naszej firmie audit nadzoru Zintegrowanego systemu Zarządzania. Audit zakończył się wynikiem pozytywnym- potwierdzona została zgodność systemu zarządzania z normą PN-EN ISO 9001:2009, jak i publikacji AQAP 2110:2009.
więcej

Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego I stopnia

22.08.2008
Techko otrzymało Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego pierwszego stopnia przyznane przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego w Warszawie.
więcej